Web nejen o cyklistice
Parametry trasy | |||||
Najeté kilometry | 73,23 | Doba jízdy | 3:03:25 | Průměrná rychlost | 23,9 |
Poslední den jsme se rozhodli nahodit kola na auto a dojet do Města Albrechtic a odtamtud pokračovat kolmo směrem na Liptáň, Osoblahu a zpět. Naházeli jsme na sebe snad všechny věci, co jsme měli a vyrazili. Foukal silný a řádně studený vítr, hlavou se hnaly myšlenky na obrat o 180 stupňů, ale nakonec jsme nevyměkli. To bylo samozřejmě dobře, protože projížďka to nakonec byla pěkná. Moc kopců zde nebylo, zmíním jen vlnky okolo Dívčího Hradu a pak až sedlo pod Čertovou skálou. Za Městem Albrechtice jsme jeli do mírného kopce, pak přišly zmiňované kopečky okolo Dívčího Hradu a pak sjezd a cesta po rovině do Osoblahy. Zpět jsme se vraceli přes Heřmanovice, takže nás čekalo stoupání na sedlo pod Čertovou skálou, které má sklon okolo šesti procent. Nejvíc nás na cestě zaujalo nádraží v Osoblaze a výhledy do krajiny (hezky šlo vidět placaté Polsko). Cesta na jediné sedlo po cestě (jméno jsme nenašli) byla opět pro silničku jak dělaná, díry byly na větší ploše než asfalt. Po více než sedmdesáti kilometrech jsme byli rádi, že nemáme tím třepáním rozdrcená zápěstí a že se v autě dalo zatopit... :) Celkově jsme se na této mikrodovolené moc neohřáli, ale koneckonců chystali jsme se v létě do Švýcarska, takže otužování nebylo na škodu...