Cyklovýlety - články, zajímavosti

Web nejen o cyklistice

Atlas adventure 2012

Prolog

I v roce 2012 jsme do seriálu závodů zařadili také tento všestranný závod. S ambicemi na opět o kousek lepší umístění jsme nastoupili v červnu na start.

Začátek

Závodní sobota začala menší rallye, ale na start se nám podařilo postavit se včas. Kromě naší dvojice jsme do závodu zapojili i dvojici smíšenou - 2 spolupracovníky

Trať

Start byl tentokrát v Davidově mlýně u Kružberské přehrady, což je hezký penzion vhodný nabízející řadu volnočasových aktivit - mimo jiné i lanové centrum.

První disciplínou po staru byl běh kolem rybníka, pak se hned naskakovalo na kola a pokračovalo cykločasovkou do vrchu až k první necyklistické disciplíně v malém rybníčku na kopci. Mezi jednotlivými disciplínami jsme se opět přemisťovali na kole, což dohromady znamenalo dát si cca 60 km na horském kole s kombinací terénu a asfaltu.

Závod

Orientační běh se nám povedl, ani bike orienťák jsme zprvu moc nekazili. Všechny osattaní disciplíny jsme zvládli průměrně, ovšem ve druhé polovině objíždění kontrol na kole jsme uděllai dvě fatální chyby, které nás stály nejen umístění, ale především naši čest :) Skončili jsme totiž o pár minut poslední v kategorii Nelze říct, že bychom tentokrát byli s Petrem spokojeni, ale na 24h v Bystřičce jsme si napravili chuť druhým místem v kategorii a konečně se tak postavili na bednu...

Nicméně závod jako takový byl naprosto super a pokud to okolnosti dovolí, příštího ročníku se doufám zúčastní i další kolegové z našeho pracovního kolektivu, nejen Markéta s Rasťou :)