Cyklovýlety - rok 2002

Web nejen o cyklistice

  

Cyklovýlety v roce 2002

Slovensko

Mapka trasy

V tomto roce jsme poprvé vyjeli za hranice. Protože Slovensko nám bylo nejblíž, rozhodli jsme se pro něj. Po logistické stránce jsme to měli pořešeno tak, že věci jsme naložili našemu kamarádovi Zahonovi do auta, a ten nás vždy čekal na určeném místě. V autě s ním cestovali ještě jeho kamarádi, takže přes den mohli podniknout nějaký výlet atp. Takhle to byla paráda, protože narozdíl od předchozích let jsme nemuseli každé ráno vyrážet s batohy na nádraží, posílat je vlakem a pak se každý večer bát, jestli batohy dorazily do místa určení včas. Navíc bylo možné plán za jízdy upravit, pokud by se stalo něco nepředvídaného.

Rozhodli jsme se objet Slovensko co nejvíc, zajímaly nás především hornatější pasáže, protože kopce my rádi :) Cesta z Ostravy vedla přes Klokočov směrem na Žilinu, Poprad, Prešov až k nejvýchodnějšímu bodu u vodní nádrže Domaša. Zpět jsme se vrátili přes Košice, Rožňavu, Bánskou Bystricu, Trenčín a Uherský Brod. Za těch pár dní jsme najeli 1150 kilometrů a pokořili jsme několik horských sedel okolo tisíce metrů. Viděli jsme kus Slovenska a asi nejvíce nás překvapil rozdíl mezi východem a západem. Nevím, jaké je to tam dnes (2008), ale v roce 2002 to byla místy těžká bída, obzvláště ghetta na okrajích měst a vesnic byla do očí bijící. Na druhou stranu jsme prakticky denně projížděli nějakým pohořím, takže krajina byla skutečně krásná. Tuhle trasu bych všem doporučil.

Fotky z cesty máme pouze v papírové formě z klasického foťáku, ale podařilo se mi je naskenovat v docela rozumné kvalitě, takže jsem je použil v popisu jednotlivých etap. Není jich moc, asi jen 35, přece jen na digitál se fotí mnohem více... Fotky jsou také zařazeny v galerii.

Ukázka fotek...

 
  www.cyklo-vylety.cz - administrátor: L.Poncza, spolupracovník: P.Svoboda, 2008 - 2015
Poslední aktualizace: 2016-03-05 21:53:51
Stránka zobrazena: 8424 krát.