Cyklovýlety - rok 2007

Web nejen o cyklistice

  

Cyklovýlety v roce 2007

Jeseníky

Na přelomu dubna a května jsme se rozhodli podniknout poznávačku nejvyšších Moravských hor. Přestože máme projetou celou ČR (dokola), zde jsme nikdy kromě jednorázového výletu na Praděd a průjezdu na Šumperk, nejezdili důkladněji. Nemáme to moc daleko, přesto jsme jeli autem, protože díky tomu jsme mohli místo dvou dnů jezdit čtyři dny. Výlety jsme podnikali alespoň trochu po kopcích, aby to nebyla nuda. Byla to vlastně taková příprava na "sezonu". Najeli jsme něco okolo 350km.
Podniknuté čtyři okruhy jsou popsány zde .

Prašivá + Javorový

Tohle byl jen jednodenní výlet, který stojí za to zde uvést. Vlakem jsme se přemístili do Třince (mají tam nádherné železárny sousedící s nádražím), odkud jsme pak už na kole jeli do Ostravy. Výlet na Prašivou byl jako takový bonbonek, ovšem byla to pěkná makačka po rozdrbané cestě. Za sebe musím říct, že mně tyhle dva kopce daly dost zabrat...

Rakousko - Egg

Nejen se Svobim jsem se letos vyskytl na kole :) V červenci jsme byli s mou přítelkyní na dovolené v malebné horské chatě nedaleko Eggu, což je městečko nedaleko Bodamského jezera, cca 25 kilometrů od Bregenzu. Na kole jsem tu byl sám jen dvakrát, ale profily jsou, jak jinak, jezdil jsem do kopce :) Tentokrát jsem nejel na silničce, ale na horském kole, jelikož jsme se chystali jezdit i mimo cesty, tak jsem zde ani silničku nebral. Jel jsem sedlo Furkajoch, které jsme pokořili už loni se Svobim, takže informace se budou týkat nejen výstupu na sedlo, ale i projížďky do Bregenzu a cesty zpět na chatu. Další výlety už byly kratší, ale i o těch bude zmínka.

Švýcarsko 2007

Konečně dosáhla naše minisezona vrcholu :) V termínu 16.8. - 27.8. jsme vyrazili autem na dovolenou. Cílem bylo už podruhé v řadě za sebou Švýcarsko. Loni se nám nepodařilo díky dešti sjezdit to, co jsme měli v úmyslu, tak jsme si řekli, že ještě jednu šanci počasí dáme. Nakonec to s počasím nedopadlo nijak valně, ale závěr dovči se vyvedl a cíl jsme nakonec splnili. Každopádně jsme najezdili slušnou porci kilometrů po kopcích a převýšení rozhodně zanedbatelné taky nebylo. Švýcarsko je nádherná země, nebyli jsme tam doufám naposled. Stránka je pro celé Švýcarsko 2007 společná, ale na této stránce v levém sloupci si kliknutím na šipku vedle nadpisu Švýcarsko můžete rozevřít naše etapy jednu po druhé a dostat se tak do příslušného oddílu stránky. Kdo by chtěl celou tu kupu textu a obrázky od začátku, tak má možnost si otevřít celé Švýcarsko kliknutím v levém sloupci přímo na Švýcarsko 2007..

 
  www.cyklo-vylety.cz - administrátor: L.Poncza, spolupracovník: P.Svoboda, 2008 - 2015
Poslední aktualizace: 2016-03-05 21:53:51
Stránka zobrazena: 8080 krát.