Cyklovýlety - 2009

Web nejen o cyklistice

  

Cyklovýlety v roce 2009

Krkonoše

Cyklistický rok 2009 jsme načali výletem do Krkonoš. Na čtyři dny jsme se ubytovali v Hořejším Vrchlabí v penzionu Nela a odsud jsme podnikali výlety na silničním kole po celých Krkonoších. Počasí bylo více než famózní, jen poslední den nás zradilo a my jsme tak uskutečnili jen tři výlety místo čtyř (resp. ten čtvrtý byl díky dešti tak krátký, že nemá cenu jej sem dávat).

Vrchlabí se jako výchozí bod pro výlety více než jen osvědčilo, bylo to doslova ideální místo, tuto oblast bychom jen doporučili. Níže je malá ochutnávka fotek a zde odkaz na první výletní tip.

Italské Alpy + Dolomity 2009

I v roce 2009 se nám podařilo to časově sladit a vydat se opět na pár dní do hor. Plán počítal s okruhem začínajícím v Rasunu, což je obec kousek od Rakousko-Italských hranic, kterou jsme už navštívili v letech 2005 a 2008. Okruh se nakonec ve srovnání s plánem lehce pozměnil, avšak sedel jsme přejeli dokonce víc, než jsme doufali. Za devět dní jsme urazili vzdálenost zhruba 750 kilometrů a nastoupali jsme více než 12 výškových kilometrů. Ujetá vzdálenost není nijak závratná, ale je třeba vzít v potaz, že kromě tří dnů jsme všechny části cesty absolvovali natěžko, se zhruba 20kg zavazadel na nosiči. Samozřejmě jsme jeli na horských kolech, což v kombinaci s nákladem znamenalo, že jsme nelámali žádné rychlostní rekordy.

Níže je opět malá ochutnávka fotek a tady odkaz na první výletní tip.

 
  www.cyklo-vylety.cz - administrátor: L.Poncza, spolupracovník: P.Svoboda, 2008 - 2015
Poslední aktualizace: 2016-03-05 21:53:51
Stránka zobrazena: 8112 krát.