Cyklovýlety - rok 2008

Web nejen o cyklistice

  

Cyklovýlety v roce 2008

Rakousko, Německo, Itálie

Tento rok jsme v souladu s našimi plány zvolili namísto silničních kol kola horská. Jak se ukázalo, volba to nebyla špatná, i když jsme mnohdy jadrně nadávali Nebylo to nadávání neopodstatněné, jelikož jsme každý měli na nosiči zhruba 20 kg nákladu. Konkrétně dvě postranní brašny a na nosiči ještě stan resp. spacáky, karimatky atd. Jelikož nám vyhovoval kurz koruny k euru, neměli jsme narozdíl od roku 2004 v brašnách nic než potřebné věci (jak je vidět na seznamu věcí). Všechnu stravu jsme si kupovali, kromě prvního dne, kterým byla neděle (téměř všechno je v Rakousku zavřené).

Organizačně jsme to měli zajištěné asi takto... Autem jsme dojeli do města Bruck an der Großglocknerstrasse, což je nedaleko Zell am See. Jak už samotný název města (nebo spíš městečka) napovídá, leží pod slavnou vysokohorskou silnicí Großglocknerstrasse. V Brucku je výborný kemp Wolferlgut, kde jsme již byli v roce 2004 a zamířili jsme tam i tento rok. Vzhledem k tomu, že jsme se chystali objet Rakouské Alpy se zátěží, auto jsme deset dní nemohli potřebovat, a proto jsme byli rozhodnuti nechat auto přímo v kempu. Původně jsme na tuto "srandu" měli odloženo asi 1000 Kč každý, ale naštěstí se Rakušáci na nás nesnažili vydělat (narozdíl od některých Českých provozovatelů kempů) a paní recepční nám ZDARMA dala lístek s razítkem, že jsme hosté kempu. My jsme pak mohli parkovat na parkovišti před kempem, které využívali i jeho zaměstnanci. Takže dovolená začala úsporou :) více o trase >>

Malá ochutnávka fotek...

Jeseníky - Hynčice pod Sušinou

Hynčice pod Sušinou jsem si vybral proto, jelikož jsme zde byli na chatě. Ze tří dnů jsem dva využil ke krátkému výletu po okolních cestičkách, vydal jsem se (ještě s kamarádem) do Stříbrnice a pak směrem k turistické chatě Návrší. Druhý výlet vedl opět přes Návrší směrem pod Králický sněžník. Rozhodně to nebyly cesty zadarmo, ovšem stojí za to je projet (ovšem nikoliv na silničce, část je dost rozbitá).


Beskydy

Jednodenní výlet na nejvyšší horu Beskyd jsem podnikl na konci srpna 2008 cestou z práce :) V roce 2008 jsem se na Lysou podíval ještě jednou, ale myslím, že jeden popis cesty je tak akorát :) Popis výletu viz články.

Jeseníky - z Olomouce (Bohuňovic) na Praděd

Tenhle výlet jsem si vybral, protože Praděd je pro mě kultovní hora, už jen tím, že k ní jezdím vždy trošku z dálky. Popisoval jsem zde cestu z Ostravy, nyní jsem si vymyslel cestu z Bohuňovic, což je obec kousek za Olomoucí. Je to opět zajímavý výlet, nevede po tak frekventovaných cestách a vůbec - je to zase něco nového

Hostýnské vrchy

Na sklonku sezony jsme se vydali do Rajnochovic na úpatí Hostýnských vrchů nedaleko Bystřice pod Hostýnem. Za tři dny jsme se vydali na tři relativně krátké cesty, při kterých mi kamarád Jarda ukázal alespoň část zdejších možností. Překvapilo mě, jak hezky se tady dá jezdit, relativně nedaleko jsou i Beskydy, takže se dají plánovat i skutečně dlouhé výlety. Prozatím jsme zůstali ale při zemi, více viz články.

 
  www.cyklo-vylety.cz - administrátor: L.Poncza, spolupracovník: P.Svoboda, 2008 - 2015
Poslední aktualizace: 2016-03-05 21:53:51
Stránka zobrazena: 8308 krát.